Op donderdag 13 maart stond het Nationaal Bloembollen Congres 2025 in het teken van innovatie en samenwerking bij Keukenhof. Tijdens diverse deelsessies werden actuele thema’s besproken over handel, teelt, onderzoek en innovatie en water. Keynote speaker Björn Kuiper deelde zijn visie over de verrassende uitdagingen tussen voetbal en de sierteeltsector. Daarnaast maakte Sandra Bechtholt, algemeen directeur Keukenhof, bekend dat er vanaf september een speciaal Keukenhof innovatiebudget beschikbaar is.
Keukenhof Innovatiebudget
Tijdens het Bloembollen Congres van 2024 kondigde Keukenhof een onderzoek aan naar de behoeftes aan een innovatiebudget. In het najaar van 2024 werd een enquête gehouden onder inzenders en deelnemers van het congres, waaruit de wens voor dit budget duidelijk naar voren kwam. Keukenhof maakt bekend dat het daadwerkelijk gerealiseerd zal worden. Het is duidelijk dat grote uitdagingen in de sector vragen om gezamenlijke inspanningen en de stimulering van out-of-the-box denken.
Dit jaar wordt een startbedrag van € 250.000 beschikbaar gesteld, dat vanaf 2026 wordt verhoogd naar € 500.000. Vanaf september zullen de eerste toekenningen gedaan worden.
Een kickstart bijdrage van € 10.000 zal beschikbaar zijn voor veelbelovende ideeën, terwijl andere bedragen variëren tussen de € 25.000 en € 100.000. Dit budget is bedoeld voor ondernemers in de sierteeltsector die met concrete innovaties bijdragen aan de verduurzaming van de sector en daarmee verkleining van de milieu-afdruk van de sector. Samenwerking tussen ondernemers is essentieel en de resultaten van het toegekende budget wordt breed gedeeld via de bestaande ‘’Ondernemers in de Lead community’’.
Nog geen lid? Stuur een mail naar congres@keukenhof.nl.
Proces
De aanvraagprocedure is eenvoudig, zodat ondernemers geen drempel voelen om mee te doen. De toekenning van de middelen wordt gedaan door een onafhankelijke commissie met specialisten met kennis van de sierteelt, financiën en innovatie. Deze commissie wordt nog gevormd.
Meer informatie wordt gedeeld op dinsdag 3 juni tijdens een bijeenkomst voor genodigden.
Klik op de button om meer te lezen over de initiatieven die Keukenhof neemt om het landgoed te behouden voor toekomstige generaties.
